Найпопулярніші міфи про чоловіків-босів
Інше

Найпопулярніші міфи про чоловіків-босів

Оригінал статті: http://delo.org.ua/7-mifiv-pro-cholovikakh-bosakh/ 

Міф 1. Чоловіки-боси менш сентиментальні, легше звільняють, швидше приймають тверді рішення

Не зовсім так. З одного боку, за даними дослідження Simmons College School of Management, в компаніях, де керівні пости займають жінки, звільняють на 7-10% рідше, ніж у компаніях з босами-чоловіками. З іншого – як показало опитування, проведене в рамках того ж дослідження в американських, європейських і австралійських компаніях, чоловіки найчастіше сприймають необхідність звільнити працівника як неприємну обов’язок і часто займаються пошуком приводів, щоб рішення цього питання відтягнути або перекласти відповідальність на інших. 

Жінки-керівники теж переживають, коли звільняють співробітників, але їх погляд на цей процес фаталістичне і егоїстичніше: жалість у разі їх майже не поширюється на роботу, тільки на сім’ю і особисте життя.
Загалом, чоловік-бос хоче звільнити, але часто довго не може зробити перший крок. Жінка-бос звільняти найчастіше не хоче, але робить це швидко і без зайвих роздумів.

Міф 2. Чоловіки-боси меншою мірою довіряють інтуїції. Їх управлінські рішення раціональніше, ніж у жінок

Не так. Дослідження Management Research Group показує, що чоловічий менеджмент в тій же мірі інтуїтивний, що і жіночий. Більш того, моделюючи прийняття складних бізнес-рішень в жіночих і чоловічих групах на декількох MBA-курсах, дослідники прийшли до несподіваних результатів: чоловіки-менеджери в трьох з п’яти випадків посилалися на неможливість проаналізувати ситуацію досконально і пояснювали, що приймали рішення, орієнтуючись виключно на своє розуміння ситуації.

Жінки-менеджери в цих випадках або відкладали прийняття рішення до появи нової інформації, або брали його, орієнтуючись на висновки аналітичних ринкових звітів (навіть якщо вони були не дуже якісними і повними, що, звичайно, теж не дуже-то добре).

Міф 3. Чоловіки-боси не такі імпульсивні, вони можуть не проявляти гнучкість у тактичних питаннях, але стратегічно це корисніше для бізнесу

Не зовсім так. Автор книги «The Sexual Paradox» Сюзан Пінкер проаналізувала стиль прийняття рішень більш ніж ста керівників середніх американських компаній (з них 55% чоловіків, 45% жінок). З’ясувалося, що горизонт планування у керівників різних статей сильно розрізняється і часто не залежить від затверджених бізнес-планів та корпоративних стратегій. Горизонт планування жінок-керівників – 6-7 років. Горизонт планування босів чоловіків – 3-5 років.

Міф 4. Чоловіки-боси в силу характеру легше переносять кризи, не схильні реагувати на них дуже емоційно

Можливо. В житті все, звичайно, залежить від характеру. Але от у бізнесі це зовсім не так, вважає автор книги «Women and Men in Management» професор Гері Пауел: криза на ринку або в компанії в більшості випадків сприймається чоловіком-керівником як удар по самооцінці (часто завищеної). Нерідкі випадки, коли кризові ситуації паралізують топ-менеджмент на кілька тижнів, чоловіки-керівники починають аналізувати криза в контексті своєї репутації, що відволікає їх від вирішення нагальних питань.

Жінки-керівники меншою мірою думають про суспільної репутації, зате на них сильніше впливають відносини в родині.

Міф 5. Чоловіки-керівники менше схильні до інтриг, ніж жінки

Неправда. Шарон Меерс, консультує в якості корпоративного психолога десятки компаній, у своїй книзі «Getting to 50/50» описує, як по-різному чоловіки і жінки закріплюють свої позиції у великих компаніях. Жінки схильні до відкритих і емоційних конфліктів. Крім того, вони найчастіше намагаються якомога швидше донести керівництву про конфліктної ситуації або про свої претензії до колег.

Чоловіки-менеджери, навпаки, збирають негативну енергію і взаємні претензії межах своїх відділів і команд, найчастіше про конфліктних ситуаціях керівництво дізнається вже після того, як відбувається вибух – співробітники просто відмовляються один з одним працювати.

Міф 6. Чоловіки не кидають бізнес і управління заради сім’ї

Колись, можливо, було так. Але ситуація змінюється. За даними Society for Human Resource Management, число тривалих відпусток по догляду за дитиною серед керівників вищої ланки в американських компаніях за останні п’ять років зросла на 27%, в англійських компаніях – на 32%, а в німецьких – аж на 41%. Західні топ-менеджери, очевидно, звільнилися від стереотипів.

Міф 7. Чоловіки-боси схильні до харассменту, а жінки-керівники немає

Всі давно сильно змінилося. Доведені випадки харасменту з боку чоловіків-керівників, звичайно, часте явище. Але з ними давно на цьому полі повноправно змагаються жінки. Тільки в США за 2012 рік було зафіксовано більше семисот випадків сексуальних докучань жінок-керівників до своїм безпосереднім підлеглим-чоловікам.